Laukiantis kūdikio, svarbu išlaikyti savo kūną tvirtą, paruošti jį didžiausiam gyvenimo maratonui. Nėštumo metu pasikeičia kūno pusiausvyros centras – atsiranda laikysenos pokyčių, skauda nugarą, nepatogu, sunku "nešti" save.  Treniruotės padeda palaikyti arba sustiprinti raumenyną, fascijas, diafragmą, dubenį ir kitus kritiškai svarbius fizinius aspektus. 

Nėščiųjų mankšta ne tik sustiprina fiziškai, bet ir harmonizuoja bendrą savijautą. Kryptingai ruošiamasi gimdymui – stiprinamas ir gerinamas reikalingų raumenų (pilvo, dubens dugno) ir raiščių (tarpvietės) elastingumas, sąnarių paslankumas, stiprinama širdies ir kraujagyslių sistema. Sustiprėję atraminiai raumenys sumažina įtampą nugaros, šonkaulių, viršutinėje krūtinės, kaklo ir pečių srityje, atsiranda daugiau energijos ir žvalumo.

Rami muzika, jauki atmosfera, dėmesys kvėpavimui ir atsipalaidavimo pratimai reguliuoja nuotaikų kaitą, padeda atrasti ir palaikyti vidinę ramybę ir džiugiai laukti savojo stebuklo atėjimo. Šios treniruotės tinkamos nuo 3-ios arba 4-os savaitės (priklausomai nuo savijautos).

Ar mankštintis yra saugu?

Jei nėštumo eiga nekomplikuota, taip, mankštintis yra saugu tiek grupinėje, tiek asmeninėse treniruotėse. Tačiau prieš pradedant mankštas būtina praeitį įvadinę paskaitą, fizinį kūno testavimą ir konsultaciją su trenere. Trenerei įvertinus jūsų galimybės patars, pataisys ir suteiks mankštai rekomendacijas. Taip pat prieš imantis mankštos, pasitarkite su savo gydytoja.

Nuo kada galima pradėti?

Mankštintis paprastai rekomenduojama nuo 3-ojo nėštumo mėnesio, kuomet visos pagrindinės vidinės ir išorinės vaikelio kūno struktūros jau susiformavusios, o būsimoji mamytė jau apsipratusi su besikeičiančiu kūnu. Tačiau tai labai individualu, jei nėštumas sklandus, galima pradėti nuo pradžių. Svarbu, kad nebevargintų nėštumo toksikacija – vangumas, pykinimas, jėgų trūkumas. 

Į ką turiu atkreipti dėmesį treniruotės metu?

Mankštos metu reikia nuolat sekti savo savijautą: ar nesvaigsta galva, nemuša karštis, niekur neskauda. Pajutus bet kokį silpumą, svaigumą, reikia sustoti: gal būt judate per intensyviai – stabtelkite pailsėti tiek, kiek norisi; gal būt jūsų padėtis netaisyklinga – pradėkite pratimą iš naujo ar pasidėkite pagalvėlę, kad būtų patogiau. Visada pasitarkite su trenere. 

Ką turėti

 • Vandens
 • Rankšluostuką
 • Tapkutes, kojnytes
 • Būtinų priemonių sveikatos priežiūrai 

 

Patarimai

 • Pasitarkite su savo gydytoju, ar galite mankštintis; 
 • Būtinai informuokite trenerę apie papildomus negalavimus, fizinį pasiruošimą, nėštumo būklę;
 • Mankštą taikykite kiekvieną dieną su trenerės patarimais, norint išlaikyti stiprų ir sveiką kūną prieš gimdymą. 

Nauda

 • Puiki fizinė savijauta;
 • Diastazės (pilvo raumenų atsiskyrimo) prevencija; 
 • Nugaros, dubens bei kitų skausmų prevencija;
 • Įveikti didėjančio pilvo nepatogus;
 • Gerėja kraujotaka ir kvėpavimas (tai yra svarbu vaisiaus deguoniui);
 • Svarbiausia - fizinis kūno lavinimas šiose treniruotėse paruošia kūną gimdymui.

Daugiau apie naudą galite suprasti iš jau esamų klienčių atsiliepimų ❤

Klienčių atsiliepimai apie treniruotes

Prieš išeinant į dekretą ieškojau kur toliau sportuoti, kad gimdymas būtų lengvesnis tiek psichologiškai, tiek fiziškai. Ir LABAI džiaugiuosi, kad atradau Gerdą!!! Jos nuoširdūs patarimai, palaikymas buvo aukso vertės gimdant.
Nežinojau ką reiškia nugaros skausmas nėštumo metu ar dar kokie nemalonūs pojūčiai, nes Gerda visada sakydavo ką daryti įvairiais atvėjais. Tik jos reikia klausyti ir netingėt dar namie pačioms padirbėti, nes vos vos kirpo (vaikas statėsi blogai) ir besiuvant sakė, matos, kad sportavot, turit raumenų ir nuoširdžiai darėt kėgelį. O viską pasiekiau Gerdos dėka.
Tačiau… Korona… karantinas!!!! Turi būt namie! Tą momentą ašaros bėgo, kad negalėsiu eiti sportuoti, pabūt su kitom nėštukėm…. Ir ką, Gerda vedė online treniruotes, visas stebėdavo kaip darom, pasakydavo jei tik kažkas ne taip, kaip sėklys morka 😁 Tai jos dėka karantinas ir nėštumas nebuvo liūdnas reikalas.
Tad jei galvojat, renkatės, kur eiti sportuoti, tai atsakymas paprastas – pas Gerdą. Ji tikrai n patarimų duos ir į gimdymą eisit nusiteikusios, kaip į gimtadienį. 😊
P. S. po gimdymo dariau jos nurodytus pratimus, tai vyras parsiveždamas namo (nes gi Korona ir jokie vyrai neįleidžiami į gimdymo namus), sakė, kad atrodai, kaip negimdžius. 😎
Ačiū, kad esi ir taip stengiesi dėl visų mūsų!!!! 😘
Vilma Pozingienė

Vilma Pozingienė

“Po gimdymo ieškojau būdų saugiai sustiprėti, atstatyti raumenų balansą, nes buvau skaičiusi, jog vėl sportuoti reikia pradėti labai atsargiai ir ne visus pratimus galima daryti. Esu sportavus ir anksciau, tiek savarankiškai tiek su treneriais, bet dabar ieškojau trenerio, kuris puikiai išmanytų gimdžiusios moters silpnąsias vietas. Gerda ne tik dirba su nėštukėm, bet ir pati praėjusi atsistatymo po gimdymo etapą, tad ja pilnai pasitikėjau! Gal per 5-kias asmenines treniruotes ji išmokė pagrindinius pratimus, ką ir kaip taisyklingai stiprinti. Dabar galiu pati drąsiai sportuoti namuose, radus sau tinkamiausią laiką, kas ypač aktualu auginant mažą vaikelį! Ir taip nerealu akivaizdžiai matyti, kad su kiekviena savaite pratimus atlikti sekasi lengviau! Ačiū tau, Gerda! 
Saulėnė

Saulėnė

“Gerdos treniruotes atradau dar visai neseniai, tačiau nuo pirmojo susitikimo supratau, jog šis žmogus tikrai žino ką daro ir nepakenks nei man, nei mano būsimam vaikeliui.
O kas svarbiausia, dėka Gerdos pajutau, jog šiuo pereinamuoju laikotarpiu galiu jaustis geriau ir labiau suprasi savo kūne atsirandančius pokyčius.
Susiklosčiusi situacija karantino metu mūsų neatitolino tik SUARTINO!!!
Vykdome treniruotes online, juokiamės, šypsomės ir dalinamės tik pozityvumu, nors ir kaip kartais sunku išlaikyti pusiausvyrą visomis prasmėmis.
Ačiū Tau! 💜💜💜🙌”
Giedrė Vokietytė-Vilėniškė

Giedrė Vokietytė-Vilėniškė

“Lankiau nesciuju treniruotes pas trenere Gerda – didziausios rekomendacijos! Visoms nestukems labai rekomenduoju bent ateiti pasibandyti (as jau po pirmos treniruotes zinojau, kad lankysiu iki pabaigos), nes kartais atrodo “nu ka cia as nescia dabar sportuosiu”, o patikekite, sios treniruotes labai naudingos jusu kunui. Ir nereikia bijoti ateiti, hanteliu kilnoti nereiks, dirbama su savo kuno svoriu, koordinacija ir pan. As net gailiuosi, kad pradejau tik nuo ~30 nestumo savaites, o ne anksciau. Plius treniruociu metu kalbama apie gimdyma, kas laukia, kaip pasiruosti, apie kvepavimo pratimus, kaip “isgyventi” saremius ir pan.”
Kristina Supragonė

Kristina Supragonė

“Treniruotes padejo ir padeda stiprinti visas kūno vietas, kurios turės man padėti per gimdyma. Trenerė Gerda labai visomis sportuojančiomis rūpinasi, kad nei viena ne darytu klaidingai pratimų, kad būtų nauda kiekvienai nėštukei. Aš labai gerai jaučiuosi, nereikia skųstis, kad gulint ant sofutės skauda ką nors. Trenere Gerda nereali, treniruotės super, labai gerai praleidžiu laika ir tikrai visoms rekomenduoju! Nenorėjau, kad nėštumo metu mano kūnas visai suglebtu ir man butu sunku nėštumo pabaigoje, todėl nusprendžiau lankyti Gerdos vedamas treniruotes. Ir labai džiaugiuosi!”
Rasa Šližienė

Rasa Šližienė

“Visoms besilaukiančioms rekomenduoju lankyti neščiųjų mankštas pas trenerę Gerda! Ne tik pačios išsijudinsite, bet ir sutvirtinsite raumenis bei pasiruošite artėjančiam gimdymui. Labai smagu mankštintis bendraminčių tarpe, treniruočių efektas jaučiasi jau po pirmųjų treniruočių. Įvairūs tempimo, raumenų stiprinimo ir atpalaidavimo pratimai nuteikia pozityviai ir motyvuoja bei leidžia lengviau priimti laukiančius būsimų mamyčių išbandymus.”
Loreta Kavaliauskienė

Loreta Kavaliauskienė

Paskaityti daugiau atliepimų

Sertifikuota nėščiųjų bei sveikatingumo trenerė

Gerda Danylaitė

Gerda Danylaitė

Instruktorė, trenerė

Fizinis pasiruošimas nėštumo metu yra daugiau nei svarbus kiekvienai moteriai, mano nuomone tai turėtų būti įtraukta į nėščiosios gydymo sąrašą. Kiekviena moteris nusipelno gauti žinias apie tai, kaip pasiruošti didžiąjai dienai ir kiek iš tikrųjų nėštumas yra svarbus vaikelio vystymuisi. Tikiu, kad pasauli artėja prie šio suvokimo, tad laukiu visų jūsų prisijungiant į nepamirštamą nėštumo kelionę !  

 

Gerda Danylaitė