7 taisyklės, kad išliktume sotūs, energingi ir sportiški visą dieną.

 

Jei kiekvieną rytą kankinatės atsikeliant, o popietė tampa tragedija darbe- laikas keistis ir keisti.  Maistas ir mūsų maitinimosi įpročiai atlieka labai svarbią rolę mūsų svorio balancui, motyvacijai, energijos lygiui ir net koncentracijai darbe. Šiame straipsnyje pristatysime jums 8 būdus/ taisykles kaip užtikrinti mūsų kūno balansą ir puikią savijautą.

#1 NEIŠALK

“Labai sunku pilnai išnaudoti treniruotes, jei esame alkani ar išvis nevalgę. Patarimas būtų išlaikyti vidutinį cukraus ir angliavandenių kiekį organizme, kad palaikytume energijos lygį stabilų “- sako Danas Bernardotas, Gruzijos Universiteto profesorius.

 

#2 VANDUO

Not getting enough water is an easy pattern for us to fall into, but it can wreak havoc on your ability to stay energized. Drinking 6 to 8 ounces of water before and after you exercise is important and always sipping on some H2O throughout the day will help tremendously. 

“Net mažas vandens nepriteklius gali daryti labai ryškią įtaką jūsų savijautai ar darbingumui” sako Christine Rosenbloom, Gruzijos Universiteto profesorė. Prarasti vandens pusiasvyrą organizme yra labai paprasta lengva, tačiau jei visada palaikome tinkamą skysčių kiekį organizme- išliekame daug energingesni, lengviau koncentrojamės, maloniau judame. Tarp 6-8 stilkliunių po ir prieš treniruotę padės jums atgauti skysčius ir sukurti tinkamą terpę sportui.

 

#3 KALORIJŲ RIBA

Patartina yra skaičiuoti kalorijas ir laikyta jas subalansuotas visos dienos begyje, kad neviršytumėte ir nebūtų nepritekliaus.  “Jei planuojate 40min ilgio pasivaikščiojimą, ir nuo pietų dar nieko nevalgėte, siūlau suvalgyti proteininį batonėlį kaip greitos energijos šaltinį”sako Rosenbloomas. “Aš visada rekomenduoju suvalgyti pusę batonėlio (riboti kiekį). Tokiu būdu jie suvalgo tai ko nori, gauna energijos ir neviršyja kalorijų limito.”

 

#4 JUMS TINKAMI DERINIAI

Proteinai labai svarbūs elementas jūsų enrgijos pusiausvyrai. Suplaktame pavidale ar sutrintame- proteinas labai svarbus elementas energijos balansui išlaikyti. kol dirbate, proteinas veikia kaip auginamoji raumenų jėga. Geriausias ir natūraliausias roteinų šaltinis: vištiena, žuvis, raudona mėsa, graikiškas jogurtas, daržovės, riešutai ir riešutų sviestas. Augaliniai miltelaii yra kitas būdas gauti pakankamą kiekį proteino į savo kasdieninį racioną.

 

#5 MAISTINĖS MEDŽIAGOS IR JŲ DERINIAI

Maistinės medžiagos yra pagrndinis mūsų maisto šaltinis, kuriam dažniausaii skiriame mažiausiai laiko ir dėmėsio. Pavyzdžiui: vaikščiojimas stiprina jūsų kaulus, o kaulams reikalinga statomoji medžiaga- vitaminas D ir kalcis. Vidutiniškai žmogui reikia apie 1000mg kalcio per dieną. Mes siūlome įtraukti lapinius žalumynus, pieno produktus į savo maisto racioną kaip kalcio šaltinį. Pupeles,tofų sūrį, raudoną mėsą, jūros gerybes kaip kalcio šaltinį.

 

#6 ŽUVIES JĖGA

Du kartai per savaaitė tuno, lašišos ar kitos žuvies neįtikėtinai pakels jūsų energijos lygį ir sumažina stresą, nerimo lygį. Kuo jūsų kūnas ramesnis ir energingesnis- tuo jūsų kasdienybė laimingesnė ir paprastesnė.

 

#7 RIEBALAI RIEBALIUKAI

Blogieji riebalai silpnins jūsų imuninę sistemą, o tai reiškia,kad galimybė susirgti išauga, jums seka energija. “Riebalai yra paskutinis ir mažiausiai reikalingas maistinis produktas organizme. Jei vagote teisingai/ subalansuotai, jaučiatės, kad elgiatės teisingai, o tai skatina ir augina motyvaciją tą patį drayti ir rytoj”

 

Master Your Body smalsu kokios yra jūsų pagrindinės taisyklės sveikam ir energingam gyvenimui?